I my jsme opět přiložili ruku k dílu

Letos jsme se do akce zapojili už popáté za sebou. Místní nám dali tipy, kde je třeba nastavit pomocnou ruku. A tak se na 50 našich kolegů dobrovolníků rozjelo směrem na Křivoklátsko, k Velké Javorské a a do Moravského Krasu. A výsledek?

 

 

"Při pití alkoholu uznáváme střídmost. Jakmile ale jde o dobrou věc, vrháme se do toho po hlavě,"

Krušovice s Prahou uvolnily místo vzácným bylinám na Křivoklátsku


Dohromady 21 členů z krušovického pivovaru se šestého října vydalo na pomoc drahocenným rostlinám, a to vstavači nachovému a okrotici dlouholisté. Na místě se pustili do práce s pilou. A pro invazivní Svídu krvavou to byl doslova masakr.
Naši kolegové vyřezali velké množství křoviny tak, ať mají obě vzácné byliny, kde růst. Po práci si na Maršově vrchu užili exkurzi s ukázkou chráněných rostlin Křivoklátska.

Křivoklátsko, Engage Day

Velké Březno uklidilo louku u Velké Javorské

Ten samý termín v pátek 6. října vyjeli pivovarníci z Velkého Března zhruba 25 kilometrů na východ od města. Když dorazili na místo, rozprostřel se před nimi nádherný kus přírody – louka u Velké Javorské.

Tu uklidili, spálili větve z pokácených stromů. Vzácné luční orchideje, které tu rostou, tak mají opět svůj prostor. Počasí se během dne všelijak honilo, naštěstí se umoudřilo a pracanti si opekli buřty a práci spláchli jak jinak než jedním, maximálně dvěma Březňáky.


Starobrňáci udělali pořádek v Moravském Krasu

Pátek třináctého října byl šťastný den pro Moravský kras. Zaměstnanci starobrněnského pivovaru se činili – vyčistili sloupský potok, ve Sloupu vytrhali rostliny z jezírek a ulehčili tak život místním žabám.

Ochránci přírody si jako poděkování připravili pro Starobrňáky exkurzi do hlubin Sloupsko-šošůvských jeskyní. Po cestě do Brna se všichni ještě stavili do jeskyně Kůlna, aby si prohlédli expozici o pravěkém osídlení.

 

Starobrno, Sloupsko-šošůvské jeskyně

Zaměstnanci pivovaru Starobrno po práci vyrazili do Sloupsko-šošůvských jeskyní.


Při pití alkoholu uznáváme střídmost. Jakmile ale jde o dobrou věc, vrháme se do toho po hlavě, až větve a plevel lítají. Už teď se těšíme na příští Engage Day.