Jaký byl J.A.R.ní Majáles v Pardubicích?

Míra je zpět, vážení přátelé! A jestli si myslíte, že jsem tvrdě spal zimním spánkem, tak se pletete!

"Kafe, fyzická aktivita ani studená sprcha vám nikdy nepomůžou zbavit se alkoholu v krvi."

S kolegy jsme se připravovali na sérii letních akcí. Letos to rozjedeme ještě víc než loni. Šňůru akcí jsme odstartovali minulý víkend na Majálesu v Pardubicích. Party byla místy tak hlasitá, že jsme museli používat znakovou řeč, abychom se s vámi dorozuměli.

První lidi začali ke koupališti, kde se Majáles konal, přicházet už po obědě. A kapela Atmo jim připravila skvělou odpolední atmošku. Už ze startu všichni křičeli, skákali, prostě se skvěle bavili. Rozjíždět se to začalo i v našem stanu.

 

Zábava rostla jako prsa po pivu

Náš stan Pijte s Mírou byl nebezpečně blízko stage, takže o hudbu nebyla nouze. Hlavně když to večer rozbalili Horkýže Slíže a po nich skvělí J.A.R. Živo bylo i v našem stanu, kde se sesrřelovaly pivní láhve, chodilo se s tácem po kladině a odpovídalo na kvízové otázky.

Účastníci kvízu si skoro nevybírali otázky z pivoznalectví. Náš údiv byl zpočátku velký, jsme přece takový „pivní“ národ. Pochopili jsme, když měl jeden z účastníků jmenovat příznivé účinky alkoholu. „Ženám po pivu rostou prsa“.

Ženské tak pořád vedou před alkoholem. V partnerském životě ale na rozdíl od piva, kde sáhnu maximálně po dvou kouscích, razím pravidlo „jedna a dost“.

 

Dám si kafe a pojedu? Nikdy!

I když se odpoledne snažil, ani déšť nás nezastavil. Celkem se u nás vystřídalo v soutěžích 100 lidí a dalších 350 si přišlo otestovat míru alkoholu v krvi. Někdy to skončilo tak, že musely řídit něžnější polovičky, ale tak je to správně. Alkohol za volant nepatří.

Jindy ale zazněly argumenty typu „dám si kafe na benzínce“, „to vyběhám, než dojdu k autu“ nebo „ten déšť byl jako studená sprcha a ta mi vždycky pomůže vystřízlivět“. Všechny tyto nepravdy jsme ale museli vyvrátit.

Kafe, fyzická aktivita ani studená sprcha vám nikdy nepomůžou zbavit se alkoholu v krvi. Při zvýšeném pohybu se vstřebávání alkoholu do organismu zrychluje a účinky jsou ještě větší. Sprcha vás sice nabudí a potlačí případnou únavu, ale rozhodně nesníží obsah alkoholu v krvi a jeho vliv na vaše chování.
Pokud chcete zmírnit účinky alkoholu, doporučuji se tomu věnovat ještě před prvním půllitrem. Nepijte moc, a pokud na tom nejste psychicky dobře, nepijte vůbec. A také se pořádně najezte. Alkohol na lačný žaludek je zlo.

Když už se ale na pivo vydáte, nezapomeňte na nejdůležitější pravidlo: max dvě a dost!

 

Tak zase příště. Na viděnou!