Slavili jsme a soutěžili

V srpnu a září jsme s týmem Pijte s mírou obrazili Vizovické Trnkobraní, Dny Starobrna, Dny otevřených dveří Velkého Března a Slavnosti piva Krušovice.

Až vyrazíte ochutnávat nové pivo, pamatujte na pravidlo: 
dvě a dost!

Od Vizovic po Krušovice

 Kromě toho, že všude panovala super atmosféra, vybraní návštěvníci našeho stanu dostali v týdnu po akci otázku spojenou s daným pivovarem. Na šťastlivce čekali skvělé ceny od lokálních pivovarů. Ptali jsme se na pivní produkt a postupy vaření piva.

 

Starobrno Medium 72

Jaké jubileum je spojeno se současnou podobou Starobrna Medium 72? Tak zněla první otázka. Výroční pivo uvařili v Brně ke 145 letům od založení starobrněnského pivovaru. A řekneme vám, že s historií piva je to v moravské metropoli zajímavé. Eliška Rejčka založila v Brně roku 1323 klášter a k němu patřil pivovar dlouhá staletí.

 

To jsme koukali, když jsme zjistili, že až poslední majitelé klášterního pivovaru – Josef Mandel a Hermann Hayek – roku 1872 postavili nový pivovar u Mendlova náměstí. Tady začíná historie Starobrna, jak jej známe dnes. Proto název speciálu Medium 72

 

Za první republiky největší pivovar na Moravě po únoru 1948 chátrá. Až do 90. let, kdy probíhá modernizace. V roce 2003 přechází pod Heineken Group, prochází další modernizací a pivovar znovu získává jméno mezi českými pivy. Loni v něm otevřeli nové návštěvnické prostory. Nuda v Brně? Nehrozí. Až se zde ocitnete, skočte si s na exkurzi.

 

 

Velké Březno 14° Märzen

I když se Märzen vařil od konce 19. století v německých zemích, název nevznikl podle místa. Je od slova März, tedy měsíce března. Šanci na výhru měl každý, kdo takto odpověděl na otázku, od čeho je odvozený název piva Märzen. To se původně vyrábělo jako poslední várka v březnu, než se teploty vyšplhaly vysoko.Tehdy bez strojního chlazení hrozila v teple infikace divokými kvasnicemi. Moc byste si nepošmákli.

 

U nás vyrábí skvělý Märzen ve Velkém Březně. Pivo vyšší stupňovitosti s obsahem alkoholu 5,5% tu uvařili k poctě Svatého Václava už třetím rokem. Märzen dělají březenští v původní měděné varně z roku 1933. 700 hektolitrů lahodného moku pak leželo ve sklepích přesně 150 dní a dnes pivo světle jantarové barvy ochutnáte ve vybraných hospodách. Má kořeněnou chuť, která se výborně hodí k masům. Na zdraví a dobrou chuť.

 

Velké Březno

 

Krušovice Ležák za studena chmelený

V Krušovicích jste si mohli pochutnat na za studena chmeleném krušovickém ležáku – dvanáctce se 4,8 % alkoholu, která vzniká spodním kvašením. Rozdílu mezi spodním a vrchním kvašením se týkala poslední soutěž. Svrchně kvašená piva vznikají za vyšších teplot okolo 15 až 20 °C. Pivo se nazývá svrchně kvašené, protože na jeho povrchu vzniká pěna způsobená stoupajícím CO2 a kvasnicemi.

Spodně kvašená piva vznikají za za nižších teplot většinou od 8 do 14 °C. Spodní kvašení probíhá v otevřených kádích za účastí kvasinky Saccharomyces cerevisiae subsp uvarum. To je název, co? Tak u nás vzniká nejoblíbenější druh piva – ležák.

V Krušovicích nám prozradili, že při studeném chmelení dávají šišky chmele až do prokvašeného nebo uvařeného piva. Metodu vymysleli v Anglii a Krušovice jsou první velký pivovar, který nabízí studeně chmelený ležák českým zákazníkům. Příjemné aroma, jedinečný chmelový charakter a výrazná hořkost krušovického ležáku stojí za to.

Jsme na konci, co dodat – ať vyrážíte ochutnávat nové pivo nebo si posedět o toho oblíbeného, pamatujte na pravidlo: maximálně dvě a dost! Na viděnou zase příště.