Mírovo osvícení pokračuje: tři kroky k lepším pivním zítřkům

Dobře víte, jak mi záleží na zodpovědném pití piva. Dvě a dost, že. Ale to mi, jak jsem vám už naznačil ve svém komixu, přestává stačit. Tedy - dvě piva mi stačí; nestačí mi je jen tak konzumovat. Já chci vědět víc.

Chci hledat a podporovat takové pivovary, které se chovají zodpovědně k životnímu prostředí i společnosti. Zní to trochu jako z budovatelského plakátu, ale ukážu vám, kterým třem oblastem, kterým třem krokům k lepší pivní budoucnosti se budu celý rok věnovat.
Piju (ještě pořád) s mírou

První oblastí je pozitivní role piva ve společnosti. Ani letos mě neuvidíte s více než dvěma pivy najednou, musím přece jít příkladem. Kromě zodpovědného pití piva se ale více zaměřím i na prevenci.

Chcete příklad? První jsem už našel – je to program Na zdraví pořádaný sdružením Podané ruce, který seznamuje divadelní formou žáky základních škol s riziky spojenými s alkoholem. Náměty pochází přímo od dětí, z diváků se stávají herci. Žádné suché přednášky, ale živé a proměnlivé divadlo.


V pivu je kolem 95 % vody, tak se o ni zajímejme!


V druhé oblasti – snižování dopadů na životní prostředí – jsem měl oči navrch hlavy. Některé pivovary spotřebují na výrobu 1 litru piva až 8 litrů vody. Naopak jiné se blíží pouhým 3 litrům. Voda ovlivňuje chuť i kvalitu. Voda je u piva základ a stojí za to ji chránit.

Na konferenci Voda 2013 jsem načerpal spoustu inspirace. Pivovary jako Krušovice nebo Starobrno se předhánějí ve snižování spotřeby vody. Roli začíná hrát i snižování spotřeby CO2 a tepelné i elektrické energie. Pivovary se dnes dokonce zajímají i o spotřebu lednic a výčepů, ve kterých je jejich pivo uskladněno.

 

svetle pivni zitrky

 


Vodě a vůbec vztahu piva a životního prostředí se budu určitě podrobně věnovat.
Pivo je součást společnosti, té české zvlášť

Dbá pivovar na bezpečnost práce? Mohou se jeho zaměstnanci otevřeně vyjádřit a zapojit do dění? Podporuje pivovar sdružení a spolky ve svém regionu? Vaření piva a navazující odvětví u nás zaměstnávají desítky tisíc lidí, pivo je pevnou součástí naší kultury a společnosti.

Myslím si proto, že na třetí oblasti, zodpovědnosti vůči zaměstnancům a společnosti, záleží stejně jako na prvních dvou. Posvítím si proto na české pivovary a budu hledat ty, kterým na svých lidech a svém okolí záleží.

Tak brzy na viděnou, já se vrhám na průzkum!