Mýty a fakta o pivu

Myslím, že je čas naši školu trochu odlehčit a podívat se na to, co vlastně o pivu a alkoholu koluje mezi lidmi.

„Podle pěny poznám čistou sklenici“

Za tu dobu, co je alkohol lidstvu známý, vzniklo a koluje o něm mezi lidmi mnoho pověstí, zaručených rad a receptů.

Posviťme si na lidová moudra

 

Moudro č. 1: „Z piva se tloustne“

Můžete svou milou uklidnit. Tato oblíbená pověra není pravdivá – pivo je méně kalorické než mléko a většina alkoholických nápojů, neobsahuje tuky a jen málo uhlohydrátů a cukrů. Problémem jsou spíše smažená, mastná a tučná jídla, která lidem s pivem tolik chutnají. Ale ze samotných dvou piv denně ještě nikdo neztloustnul.

 

Moudro č. 2: „Víno je zdravější než pivo“

Nemusí tomu tak být. Alkohol v malém množství prospívá lidskému organismu ve vínu i pivu stejně. Pivo i víno navíc obsahují mnoho dalších prospěšných látek a při mírné konzumaci zdraví prospívají oba. Takže hurá na pivo!

 

Moudro č. 3: „Nealkoholická piva neobsahují alkohol“

Pozor na to. Bez alkoholu jsou pouze piva s „nulovým obsahem alkoholu“. Klasická nealkoholická piva ho můžou obsahovat až 0,5 %. Pokud si opravdu nechcete dát ani kapku alkoholu, hledejte nulu.

 

Moudro č. 4: „Pivo obsahuje hodně cukru“

Kdepak. To už přece víte z výroby piva! I když například slad obsahuje maltózu (cukr), při výrobě je skoro všechna spotřebována kvasinkami na alkohol a oxid uhličitý. Hotové pivo obsahuje cukru jen velmi málo.

 

Moudro č. 5: „Podle pěny poznám čistou sklenici“

To je pravda. Dokonale čisté sklo poznáte podle kroužků pěny, které po každém napití zůstanou na stěně sklenice.

 

dobře natočené pivo 

 

 

Moudro č. 6: „Oxid uhličitý se přidává do piva kvůli bublinkám“

To už víte taky. Bublinky oxidu uhličitého se v pivu vytváří přirozeně v průběhu zrání a do piva se nijak uměle nepřidávají. Kromě správného „řízu“ mají na svědomí i pěnu při čepování.

 

Moudro č. 7: „Ženské méně vydrží“

Tady musím dát povídačkám alespoň v oblasti alkoholu zapravdu. Ženské tělo obsahuje méně vody než mužské a stejné množství alkoholu tak na něj působí silněji.

 

Moudro č. 8: „Káva mě dostane z kocoviny“

Ani to není pravda. I když se po některém z „osvědčených“ receptů na kocovinu můžete cítit líp, rychlost odbourávání alkoholu tím neovlivníte. Jediné, co pomůže, je čas.

 

Mírova rada na závěr

„Znáte nějakou další „zaručenou“ moudrost o alkoholu, a nenašli jste ji tady? Pošlete mi ji na e-mail pijtesmirou@gmail.com a já se podívám, jak je to s ní doopravdy.“