Pivovarníci jezdí do práce na kole.

Před časem jsem vám to sliboval na svém facebooku, a protože, jak říká Jan, sliby se maj plnit, tak tady to máte. Co? No přece pár řádků o tom, jak to mají pivovarníci s dojížděním do práce.

Mrknul jsem se do prvních výsledků akce Do práce na kole a hledal zastoupení pivovarů. A i když ještě nejsou kompletní, už teď jsem tam některé zaměstnance našel. Nejenom, že jich jezdí hodně, ale hlavně – jezdí hodně ;-)


Cyklistiku v Ústí nad Labem táhne HEINEKEN

Ukázalo se to hlavně na severu Čech. Hodně tam totiž zabodoval HEINEKEN. Nejen, že jeho tým byl v Ústí nad Labem 5. v soutěži pravidelnosti (a v celé ČR 259. z víc než 1 500 týmů!), ale dokázal vyhrát i soutěž jednotlivců. Povedlo se to Haně Šustekové z distribučního centra.


31krát kolem Země

Škoda, že všichni zaměstnavatelé nepodporují jízdu na kole tak jako Heineken. A škoda, že všichni zaměstnanci nejezdí jako Hana Šusteková. Dovedete si představit, kolik by se ušetřilo za benzín, a hlavně jak by pak byl čistší vzduch? Já se teda sice přiznám, že si to představit neumím, ale mám čísla, která toho dost napovídají. A to přímo od organizátorů.

  • Podle nich všech 5 768 účastníků akce Do práce na kole dohromady ujelo přes 1 000 000 kilometrů.
  • Stačilo by to na 31 objetí Země.


Boj proti znečištění i pivní vaně

Kdyby přitom každý z těch lidí jel pokaždé místo na kole autem, do vzduchu by se dostalo 180 tun oxidu uhličitého. Tak nejen ušetřili životní prostředí, ale navíc dohromady spálili 40 gigakalorií.

 

Takže přátelé – hurá na kolo a dvě na zdraví!