Pivo a práce

Jestli jste někdy slyšeli historky o tom, jak se dřív v práci pilo, tak určitě víte, o čem se teď budeme bavit.

"Pamatujte si, že i malé množství alkoholu vám může kariéru hodně zamotat."

 

Pivo a práce patří k evergreenům hospodských příběhů, ve kterých figurují neohrožení řemeslníci, kteří vypili šest piv, obložili koupelnu, nahodili omítky a mezitím ještě zapojili plyn. Skutečnost je ale většinou úplně jiná.

 

Do práce "pod parou" nechoďte

Pracovat pod vlivem alkoholu se nevyplácí. Pokud si dá jedno pivo po obědě zedník, který vám zakládá zdivo u vašeho vysněného domku, ještě přimhouříte oči. Kdyby si jich ale dal víc, sázím na to, že byste za výsledek ruku do ohně nedali.

Alkohol při práci může i při malých dávkách razantně snižovat výkonnost, zhoršovat úsudek i koordinaci pohybů a celkově ohrožovat vaši bezpečnost. To se samozřejmě netýká jen manuálně pracujících – účetní si sice klávesnicí těžko ublíží, ale přehlédnutý sloupeček tabulky může s výsledky pořádně zamávat.

 

pivo a prace

 

Nekompromisní zákon

Podle současného zákoníku práce je nejen striktně zakázáno pít na pracovišti alkoholické nápoje, ale i být zde pod jejich vlivem. To znamená, že pokud někdy přijdete s hladinkou z mejdanu rovnou do práce, riskujete vyhazov. Porušením tohoto zákona vás totiž může zaměstnavatel na hodinu propustit.

Navíc hrozí, že váš pracovní poměr bude ukončen paragrafem 55, který označuje hrubé porušení pracovní kázně, a který vám může pořádně zkomplikovat hledání nové práce.

 

Mírova rada na závěr

„Nechci vám upírat tradiční pivo k obědu, ale pamatujte si, že i malé množství alkoholu vám může kariéru hodně zamotat. Zvlášť dnes, kdy se každý zaměstnavatel snaží šetřit a mít na svých místech jen ty nejspolehlivější. A v tom vám alkohol rozhodně body navíc nepřidá. A řešení? Zkuste nealkoholické pivo!“